Tanımlar

1 - Anket Departmanları

Tesiste bulunan aktif departmanlar bu alandan tanımlanır. Tanımlanan departmanlar sonucu her departman, kendi işleyişi ile ilgili bilgi toplayabilir ve eksik, zayıf veya iyi oldukları alanları tespit ederek, gerekli önlemleri alabilir. Housekeeping, teknik servis gibi tesis bazlı tanımlar yapılabilir.

2 - Anket Kategorileri

Hazırlanan anketler, kategorilere ayrılmak istenirse kategori tanımlamaları bu alandan yapılır. Anket kategorileri ile anketler gruplandırılabilir Oluşturulan kategoriler aracılığıyla bir alan ile ilgili detaylı analiz yapılabilir. Personel davranışları, restoran hizmetleri gibi tesis bazlı tanımlar yapılabilir.

3. Anket Tanımları

İşletme bazında anket kategorileri ve departmanları tanımlandıktan sonra anket detaylarının tanımlanarak sorular bu alandan hazırlanır.

Öncelikle misafirlere hazırlayacağımız anket tipi için genel bir isim belirlenir. Memnuniyet anketi, restoran anketi, karşılama anketi gibi ihtiyaca bağlı tanımlama yapılabilir.

Anketin en üstünde ve en altında gözükmesi istenen bir bilgi, yazı varsa Başlık Bilgi, Alt Bilgi alanları doldurulabilir.

Tanımlanacak olan anket oryantasyon satırından yatay veya dikey olarak seçilebilir.

Anketin hangi kullanıcı tarafından hangi tarihte sisteme tanımlandığı ve hangi kullanıcı tarafından en son hangi tarihte güncellendiğinin bilgisi ise sistem tarafından otomatik getirilir.

4 - Anket Soruları

Misafire yönlendirilip misafirin yanıtlayacağı tüm sorular bu alandan tanımlanır.

Tanımlanacak olan soru tesiste bulunan aktif departman ve kategori ile eşleşmekte ise az önce tanımladığımız bilgilerden seçim yapılmalıdır.

Bu sorunun anketimizde kaçıncı sırada gözükmesini istiyorsak soru sıralamasını doldurmalıyız.

Soru için hedef puanımız nedir bizim misafirden aldığımız puan nedir gibi bir raporlama yapılacaksa soruda amaçlanan hedef puan 1-100 aralığında belirlenebilir.

Son olarak sorunun cevap opsiyonu belirlenmelidir. Anket tanımında en önemli adımlardan bir tanesidir. Bu alanda bir çok opsiyon mevcuttur. Kullanılmak istenen cevap opsiyonunun üstüne tıklanarak ilgili soru için cevap opsiyonu belirlenebilir.

Bu Opsiyonlar;

İfadeler dışında misafirin önerisi, beğenisi, şikayeti bildirilmesi isteniyor ise tercihe göre yorum satırından zorunlu, zorunlu değil, seçenek yok seçimlerden biri kullanılabilir. Yorum aktif olursa misafir yazarak görüşünü tesise iletebilir.

Tanımlanan anketin misafire nasıl iletildiği Temassız Misafir İşlemleri ekranında anlatılmıştır.

Videolar

Last updated