Kanal Bağlantıları

Sizin için en çok kullanılan online kanalları Ek1 de derledik. Öncelikle otelinizin bu kanallardaki kaydını Ek 1 de anlatıldığı şekilde tamamlayıp daha sonra Elektraweb bağlantısına geçmelisiniz.

Elektraweb'de Kanal Bağlantısı Nasıl Yapılır ?

Ek 1 de anlatıldığı gibi otelinizin online kanalda tanımını yapıp

artık Elektraweb'i kolayca bu kanala bağlayabilirsiniz.

Elektraweb'te kanal bağlantısı tüm kanallar için aynıdır ve 3 basit aşamadan oluşur :

1.Kanal Kartını Açınız

Kuruluş - Hızlı Kurulum menüsünden Kanallar sekmesine gidiniz veya bu linke tıklayınız.

+ tuşuna basarak yeni kanal bağlantı kartını açınız ve temel ayarları şu şekilde doldurunuz :

 • Kanal : Gelen listenden bağlamak istediğiniz kanalı seçiniz.

 • Otel ID : Kanaldan aldığınız Otel idnizi varsa şifenizi yazıız.

 • Acente : Kanaldan gelen rezervasyonların Elektra’daki acentesini seçiniz. Yoksa aynı isimde bir acente açabilirsiniz.

 • Kanaldaki Para Birimi : Kanaldaki fiyatları tanımladığınız para birimini seçiniz. Genelde yabancı kanallar için Eur yerli kanallar için TL seçilir.

 • Fiyat Çarpanı : Bu kanala fiyatlar daha yüksek veya alçak gitsin istiyorsanız bir çarpan seçiniz. Mesala %10 fazla gitmesi için 1,1 veya %10 eksik gitmesi için 0,9 gibi. Genelde boş bırakılır.

 • Fiyatları Gönderirken İndirimleri Hesapla : Eğer indirim ve kampanyaları kanalın ekstranetinde tanımlarsanız kanal bazı avantajlar sağlamaktadır. Bu nedenle aynı indirimleri kanalda tanımlayıp elektrawebteki indirimleri dikkate almadan fiyatların gönderilmesini isteyebilirsiniz. Bu durumda işaretlememeniz gereklidir.

 • Aktif : Kanal Bağantısını aktif hale getirmek için işaretlenir, şimdilik işaretlenmemeli odatipi eşlemesi yaptıktan sonra işaretlenmelidir.

2.Kanaldan Verileri Alınız.

Sağ alt köşede kırmızı renkteki Kanaldan verileri al tuşuna basarak kanalda tanımlanmış olan odatipi ve fiyat tipi verilerini alınız. Butona bastığınızda kanaldan veriler gelmiyorsa ilgili kanalda elektraweb kanalını seçmemişsiniz veya seçiminize halen onay gelmemiş demektir. Bu onay işlemi için elektraweb veya ilgili kanalın desteğine ulaşıp onayı beklediğini hatırlatmanız süreci hızlandıracaktır. Elektraweb için connectivity@elektraweb.com veya whatsapp

3.OdaTipleri ve Fiyatları Eşleyiniz.

Verileri al tuşuna bastığınız oda tipi eşleme ve fiyat tipi eşleme ekranlarındaki mavi kısımlar dolacaktır.

Eşlemek istediğiniz oda tipine çift tıklayarak giriniz.

1-Elektraweb de karşılık gelen odatipini seçiniz.

2-Bu oda tipi için tanımlanan fiyat tiplerinin Elektraweb’te karşılık geldiği fiyat ve pansiyon tiplerini seçiniz. Sarı alanlar Elektrawebte seçtiğiniz karşılıkları gösterir.

Fiyat tiplerini seçerken kanaldaki ve elektradaki fiyat modelinin aynı olmasına dikkat etmelisiniz. Fiyat modeli ünite veya kişi bazlı diye ayrılır. Ünite bazlı fiyat gönderildiğinde tek fiyat gider kanal kendisinde tanımlanan çarpanlara göre SNG DBL TRP fiyatları hesaplar, kişi bazlı fiyat seçildiğinde ise Elektraweb fiyatları SNG DBL TRP QUAD için ayrı ayrı hesaplayarak gönderir. Genelde ünite bazlı fiyat seçilir.

Ayrıca Fiyat Tipi Eşleme ekranına girmeniz gerekmez çünkü oda tipi eşleme ekranında bu fiyat tiplerini de eşlemiş oldunuz. Fiyat tipi eşleme ekranını tüm fiyat tiplerini toplu halde görmek için kullanabilirsiniz.

Artık Kanalı Aktif Hale Getirebiliriz !

Böylece bir kanal bağlantısını Elektraweb’te tanımlamış oldunuz. Artık kanal kartındaki Aktif seçeneği işaretleyerek kanaldan rezervasyonların otomatik Elektrawebe düşmesini bekleyebilirsiniz. Aynı zamanda boş oda ve fiyat bilgileriniz de değiştiği anda otomatik gidecektir. Bunlar için ek bir işlem yapmanıza gerek yoktur.

Bağlantı Testi ve Log Kontrolü

Kanal Bağlantısını Nasıl Test Ederiz ?

Bağlantı ilk defa yapıldığında test etmek amacı ile 1 güne ait fiyatlar gönderilmeli eğer gönderim başarılı ise 1 yıllık doluluk ve fiyat bilgilerini kanala aktarılmalıdır. Bu işlem için Kanal kartı içinde “Kanalı Güncele” aksiyonu kullanılır. Bu işlemi yaptıktan sonra ilgili kanalın extranetinde doluluk ve fiyatları test edebilirsiniz.

Kanal güncelleme sadece kanal ilk bağlandığında Elektraweb ile Kanalı senkronize etmek amacıyla bir kere yapılmalıdır. Kanal bağlandıktan sonra fiyat ve doluluk değişimleri otomatik olarak gider ayrıca kanal güncelleme işlemine gerek yoktur.

Kanala Gönderilen Verilerin Kontrolü

Kanalı güncelleme işleminden 2-3 dakika sonra kanaldan gelen yanıtı bu Kanal Log menüsünde görebilirsiniz. Logda gelen yanıt "ok" şeklinde ise hemen ardından gelen onay kodu bu verinin kanal tarafından alındığını ve bu anahtar ile saklandığını göstermektedir. Kanal ile iletişiminizde kanal sizden bu anahtarı isteyebilir.

Eğer bağlantı veya tanımlamada bir sorun varsa size "Error" şeklinde gelen hata mesajında bu hataya sebep olan tanımlama sorunu yazacaktır. Eşleme ekranına giderek bu sorunu düzeltip tekrar test etmelisiniz.

Ek 1 : Online Kanalların Başvuru Adresleri

Elektraweb ile kanalı bağlamadan önce istediğiniz kanallara başvurarak otel kaydınızı açmalı ve temel tanımlarınızı yapmalısınız. Her kanalın başvurusu farklılık göstermektedir. Biz sizin işinizi kolaylaştırmak için en çok kullanacağınız ve Elektraweb ile çalışan online kanalların başvuru linklerini aşağıda derledik.

İstediğiniz kanal için verilen linke tıklayarak otelinizin bu kanaldaki tanımları tamamlayıp

Elektraweb'i kanal yöneticisi olarak seçmeniz ve size verilen otel idniz ile

Elektraweb kanal bağlantısı ekranına gitmeniz gereklidir.

 • Adonis için https://www.adonis.com/Contact mailinden Adonis ekibiyle iletişime geçerek hesap oluşturabilirsiniz. Adonis extranetinde elektraweb seçimi yapılmamaktadır. Kanaldaki temsilcinizle iletişime geçerek Elektraweb bağlantısını aktif etmeli ardından entegrasyon için kullanacağınız otel kodunuzu temin etmeniz yeterli olacaktır.

 • Agoda için eğer otelinizin Agoda hesabı yoksa Elektraweb de Fiyat ve Doluluk/Eylemler/Online Kanallar seçeneğinde Agoda seçeneğinden Kanal Kaydı butonuna tıklayarak yeni hesap talebinde bulunabilirsiniz. Agoda extranetinde odalarınızı ve fiyat planlarınızı eksiksiz tanımlamalısınız. Elektraweb Seçimi Agoda extranetinde elektraweb seçimi yapılabilmektedir.Kanal Yöneticisi seçiminiz 30 dk sonra aktif olacaktır.

  Agoda extranetinde otel isminin yanındaki Agoda Property ID'niz ile Elektraweb entegrasyon aşamasına geçebilirsiniz.

 • Airbnb için https://www.airbnb.com.tr/host/homes adresinden otelinizin kaydını yaptıktan sonra sağ üstte Profil ekranına gidip adres çubuğunda linkin en sonunda yer alan Kanal Otel ID si alınır

 • Booking.com için https://account.booking.com/register adresinden otelinizin kaydını yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan, Hesap menüsünden Bağlantı Sağlayıcı seçeneğine tıklayınız ve Elektraweb'i seçiniz. Bize booking.com tarafından onay maili gönderilecektir. Bizim onayımızın ardından Elektraweb'de booking.com kanalını entegre edebilirsiniz.

 • Ctrip Tur için https://ebooking.ctrip.com/ebkovsassembly/HotelApply?type=2&channel=1&lang=1 adresinden otelinizin kaydını tamamlamalısınız. Ctrip Tur extranetinde elektraweb seçimi yapılmamaktadır. Kanaldaki temsilcinizle iletişime geçerek Elektraweb bağlantısını aktif etmeli ardından entegrasyon için kullanacağınız otel kodunuzu temin etmeniz yeterli olacaktır.

 • Expedia için https://apps.expediapartnercentral.com/tr_TR/list?lang=tr adresinden otelinizin kaydını yaptıktan sonra sol menüde yer alan Odalar ve Fiyatlar/Kanal Yöneticisi Ayarları seçeneğine tıklayınız. Açılan ekranda Düzenle seçeneğine tıklayarak her iki seçenekte de (Müsaitlik ve Fiyatlar, Rezervasyonlar) Elektraweb seçmelisiniz.

 • Gezinomi için onlinekanallar@gezinomi.com mailinden veya 0850 466 66 66 nolu telefondan iletişime geçerek hesap oluşturabilirsiniz. Gezinomi extranetinde elektraweb seçimi yapılmamaktadır. Kanaldaki temsilcinizle iletişime geçerek Elektraweb bağlantısını aktif etmeli ardından entegrasyon için kullanacağınız otel kodunuzu temin etmeniz yeterli olacaktır.

 • Google Bağlantısı için Google Bağlantısı Öncesi Yapılması Gerekenler

  Kuruluş > Otel Ayarları Paneli > Otel Bilgileri içerisinden haritadaki konumunu, otelin açık adresini, şehir ve ülke bilgisini telefon numarasını tanımlayınız.

  -Pansiyon tiplerinde, sistem pansiyon tipi alanı tanımlı mı kontrol ediniz.

  -Fiyat tipleri içerisinde İptal Edilebilir fiyat planı varsa, Kuruluş > Otel Ayarları Paneli > Fiyat Tipi Tanımları ekranından “iptal edilebilir” butonu işaretlenmeli ve kaç gün/saat öncesine kadar iptal edilebileceği sisteme tanımlanmalıdır.

  Not: Google hesabınıza otel tanımınızı iletebiliriz, Kuruluş > Otel Ayarları Paneli > Otel Bilgileri ekranından oteliniz için açıklama ve kurallarınızı ekleyebilirsiniz

  Entegrasyon

  Elektraweb de Fiyat ve Doluluk/Eylemler/Online Kanallar seçeneğinden sırasıyla şu işlemleri yapılmalıdır;

  Google > Kanal Ayarları butonuna tıklayınız. Açılan ekranda aşağıdaki alanları doldurunuz ve kaydediniz.

  Kanal : Google seçiniz

  Kanaldaki Otel id: Elektraweb otel ıd'nizi yazınız

  Kullanıcı kodu: elektra_ari

  Elektraweb Acente Kodu: Online rezervasyon sayfanız için kullandığınız acenteyi seçmelisiniz. (Kuruluş > Otel Ayarları Paneli > Varsayılan Otel Ayarları > Online Rezervasyon Ayarları içerisinde bulunan “Online Acente” alanında seçili olan acenteyi seçmeniz gerekmektedir. )

  Kanaldaki Para Birimi: Elektraweb fiyat ve doluluk ekranında kullandığınız döviz birimini seçiniz.

  Kaydetme işlemi tamamlandığında “Eşleştirmeleri Oluştur” butonuna tıklayınız. Bu işlemi yaptığınızda elektraweb içerisinde tanımlı oda tipleriniz, fiyat planlarınız ve pansiyon tipleriniz otomatik olarak mapping satırlarına doldurulacaktır. Daha sonra “Kanaldan Verileri Al” butonuna tıklayınız.

  Yukarıdaki adımları tamamladığınızda Google entegrasyonu için talebiniz iletilmiş olacaktır. Google bilgilerinizi değerlendirip 7 iş günü içerisinde entegrasyonu aktif edecektir. Google üzerinden otel adınızı yazarak kontrol edebilirsiniz.

 • Halalbooking için https://tr.halalbooking.com/apply adresinden otelinizin kaydını tamamlamalısınız. Halalbooking extranetinde elektraweb seçimi yapılmamaktadır. Kanaldaki temsilcinizle iletişime geçerek Elektraweb bağlantısını aktif etmeli ardından entegrasyon için kullanacağınız otel kodunuzu temin etmeniz yeterli olacaktır.

 • Hotelbeds için https://join.hotelbeds.com/s3/register-property adresinden otelinizin kaydını yaptıktan sonra Hotelbeds extranetinde Channel Manager sekmesine tıklayın. Açılan sayfada yer alan Booking Management (BMS) ve Inventory Management (HSI) seçeneklerinde Elektraweb seçmelisiniz.

 • Hoojoozat için layal.k@hoojoozat.com mailinden Hoojoozat ekibi iletişime geçerek hesap oluşturabilirsiniz. Hoojoozat extranetinde elektraweb seçimi yapılmamaktadır. Kanaldaki temsilcinizle iletişime geçerek Elektraweb bağlantısını aktif etmeli ardından entegrasyon için kullanacağınız otel kodunuzu temin etmeniz yeterli olacaktır.

 • Hostelworld için https://signup.hostelworld.com/en/property/intro?referral=header_link adresinden otelinizin kaydını tamamlamalısınız. Hostelworld extranetinde elektraweb seçimi yapılmamaktadır. Kanaldaki temsilcinizle iletişime geçerek Elektraweb bağlantısını aktif etmeli ardından entegrasyon için kullanacağınız otel kodunuzu temin etmeniz yeterli olacaktır.

 • HproTravel için https://www.hprotravel.com/account/sign-up adresinden otelinizin kaydını tamamlamalısınız. HproTravel extranetinde elektraweb seçimi yapılmamaktadır. Kanaldaki temsilcinizle iletişime geçerek Elektraweb bağlantısını aktif etmeli ardından entegrasyon için kullanacağınız otel kodunuzu temin etmeniz yeterli olacaktır.

 • Hyperguest için https://www.hyperguest.com/demo-hotel adresinden otelinizin kaydını tamamlamalısınız. Hyperguest extranetinde elektraweb seçimi yapılmamaktadır. Kanaldaki temsilcinizle iletişime geçerek Elektraweb bağlantısını aktif etmeli ardından entegrasyon için kullanacağınız otel kodunuzu temin etmeniz yeterli olacaktır.

 • Inhores için http://hotelregister.inhores.com adresinden otelinizin kaydını tamamlamalısınız. Inhores extranetinde elektraweb seçimi yapılmamaktadır. Kanaldaki temsilcinizle iletişime geçerek Elektraweb bağlantısını aktif etmeli ardından entegrasyon için kullanacağınız otel kodunuzu temin etmeniz yeterli olacaktır.

 • Jolly Tur için https://extranet.jollytur.ws/Home/Register adresinden otelinizin kaydını tamamlamalısınız. Jolly Tur extranetinde elektraweb seçimi yapılmamaktadır. Bu yüzden Jolly Tur temsilcinizle iletişime geçerek Elektraweb bağlantısını aktif etmeli ardından entegrasyon için kullanacağınız otel kodunuzu temin etmeniz yeterli olacaktır.

 • Lastminute için hpconnectivity@lastminute.com mailinden Lastminute ekibiyle iletişime geçerek hesap oluşturabilirsiniz. Lastminute extranetinde elektraweb seçimi yapılmamaktadır. Kanaldaki temsilcinizle iletişime geçerek Elektraweb bağlantısını aktif etmeli ardından entegrasyon için kullanacağınız otel kodunuzu temin etmeniz yeterli olacaktır.

 • Mercan Turizm için Mercan DMC hesabı yoksa Elektrawebde Fiyat ve Doluluk/Eylemlerin Yanındaki Üç Çizgi/Online Kanallar seçeneğinde Mercan DMC seçeneğinden Kanal Kaydı butonuna tıklayarak yeni hesap talebinde bulunabilirsiniz.

 • Mr & Mrs Smith için https://smithhotels.typeform.com/to/o6A4P6?typeform-source=www.mrandmrssmith.com adresinden otelinizin kaydını tamamlamalısınız. Mr & Mrs Smith extranetinde elektraweb seçimi yapılmamaktadır. Kanaldaki temsilcinizle iletişime geçerek Elektraweb bağlantısını aktif etmeli ardından entegrasyon için kullanacağınız otel kodunuzu temin etmeniz yeterli olacaktır.

 • Odamax için https://partners.odamax.com/sign_up adresinden otelinizin kaydını yaptıktan sonra sol menüde yer alan Otel Yönetimi ve Kanal Yöneticisi seçeneğine tıklayınız. Kullandığınız Kanal Yöneticisi seçeneğine tıklayarak Elektraweb seçmelisiniz. Sol menüde yer alan Destek seçeneğinde bulunan iletişim numaralarından Odamax yetkilileri ile iletişime geçerek Elektraweb bağlantı talebinizi onaylamalarını istemelisiniz.

 • Odigeo Tur için https://join.odigeoconnect.com/en/ adresinden otelinizin kaydını tamamlamalısınız. Odigeo extranetinde elektraweb seçimi yapılmamaktadır. Kanaldaki temsilcinizle iletişime geçerek Elektraweb bağlantısını aktif etmeli ardından entegrasyon için kullanacağınız otel kodunuzu temin etmeniz yeterli olacaktır.

 • Otelz için https://join.otelz.com/ adresinden otelinizin kaydını yaptıktan sonra sol menüde yer alan Ayarlar/Kanal Yönetimi Ayarları seçeneğinde Kanal Yöneticisini Elektraweb olarak seçmelisiniz. Aynı ekranda Kanal yönetim sisteminizin Otelz.com ile entegrasyon durumu seçeneğinin Aktif olduğundan emin olmalısınız.

 • Otelfiyat için https://www.otelfiyat.com/otelinizi-ekleyin adresinden otelinizin kaydını tamamlayınız. Otelfiyat extranetinde elektraweb seçimi yapılmamaktadır. Kanaldaki temsilcinizle iletişime geçerek Elektraweb bağlantısını aktif etmeli ardından entegrasyon için kullanacağınız otel kodunuzu temin etmeniz yeterli olacaktır.

 • Ostrovok Bağlantısı için Eğer otelinizin Ostrovok hesabı yoksa https://extranet.ostrovok.ru/v3/registration linkinden ilgili adımları izleyerek hesap oluşturabilirsiniz. Ostrovok extranetinde odalarınızı ve fiyat planlarınızı eksiksiz tanımlamalısınız. Elektraweb Seçimi Ostrovok extranet ekranında sağ üst tarafta bulunan Channel Manager seçeneğinde Channel Manager is connected butonunu aktif etmeli ardından kanal yöneticisini ElektraWEB (ex-Travelaps) seçerek kaydetmelisiniz.

 • Prestigia için https://www.prestigia.com/en/add-your-hotel.html adresinden otelinizin kaydını tamamlamalısınız. Prestigia extranetinde elektraweb seçimi yapılmamaktadır. Kanaldaki temsilcinizle iletişime geçerek Elektraweb bağlantısını aktif etmeli ardından entegrasyon için kullanacağınız otel kodunuzu temin etmeniz yeterli olacaktır.

 • Prime Travel Bağlantısı için eğer otelinizin Prime Travel hesabı yoksa Elektraweb de Fiyat ve Doluluk/Eylemler/Online Kanallar seçeneğinde Prime Travel seçeneğinden Kanal Kaydı butonuna tıklayarak yeni hesap talebinde bulunabilirsiniz. Prime Travel extranetinde odalarınızı ve fiyat planlarınızı eksiksiz tanımlamalısınız. Prime Travel temsilcinizle iletişime geçerek Elektraweb bağlantısını aktif etmeli ardından entegrasyon için kullanacağınız otel kodunuzu temin etmeniz yeterli olacaktır.

 • Setur için eğer otelinizin Setur hesabı yoksa Elektraweb de Fiyat ve Doluluk/Eylemler/Online Kanallar seçeneğinde Setur seçeneğinden Kanal Kaydı butonuna tıklayarak yeni hesap talebinde bulunabilirsiniz.Setur extranetinde elektraweb seçimi yapılmamaktadır. Setur temsilcinizle iletişime geçerek Elektraweb bağlantısını aktif etmelisiniz. Entegrasyon için kullanacağınız otel kodunuz yeterli olacaktır.

 • SunHotels için https://www.sunhotels.com/en/join-us-form/ adresinden otelinizin kaydını tamamlamalısınız. SunHotels extranetinde elektraweb seçimi yapılmamaktadır. Kanaldaki temsilcinizle iletişime geçerek Elektraweb bağlantısını aktif etmeli ardından entegrasyon için kullanacağınız otel kodunuzu temin etmeniz yeterli olacaktır.

 • Tatilbudur için https://extranetbeta.tatilbudur.com/Account/Login?ReturnUrl=%2F adresinden otelinizin kaydını yaptıktan sonra sol menüde yer alan Tesis Ayarları seçeneğine tıklayınız ve Kanal Bilgisi alanında Elektraweb seçiniz.

 • Tatilsepeti için https://www.tatilsepeti.com/tesis-ekle adresinden otelinizin kaydını tamamlayınız. Tatilsepeti extranetinde elektraweb seçimi yapılmamaktadır. Kanaldaki temsilcinizle iletişime geçerek Elektraweb bağlantısını aktif etmeli ardından entegrasyon için kullanacağınız otel kodunuzu temin etmeniz yeterli olacaktır.

 • Tatil.com Bağlantısı için eğer otelinizin Tatil.com hesabı yoksa Elektraweb de Fiyat ve Doluluk/Eylemler/Online Kanallar seçeneğinde Tatil.com seçeneğinden Kanal Kaydı butonuna tıklayarak yeni hesap talebinde bulunabilirsiniz. Tatil.com extranetinde odalarınızı ve fiyat planlarınızı eksiksiz tanımlamalısınız. Tatil.com temsilcinizle iletişime geçerek Elektraweb bağlantısını aktif etmeli ardından entegrasyon için kullanacağınız otel kodunuzu temin etmeniz yeterli olacaktır.

 • tbo.com Entegrasyonu için tbo.com için https://www.tbo.com/engagement/hotel/ adresinden otelinizin kaydını tamamlayınız. Tbo extranetinde ElektraWeb seçimi otel tarafından yapılmamaktadır. Kanaldaki temsilcinizle iletişime geçerek ElektraWeb bağlantısını aktif etmeli ardından entegrasyon için kullanacağınız otel kodunuzu temin etmeniz yeterli olacaktır.

 • trivago Entegrasyonu için

  Aktif trivago hesabınızın olması gerekir. Hesabınızı oluşturulmadıysa https://auth.trivago.com/en-US adresinden yeni hesap oluşturabilirsiniz.

  Hesabınız varsa ama ulaşamıyorsanız https://trivago.my.site.com/supportcenter/s/contactsupport?language=tr adresinden trivago’ya talep oluşturabilirsiniz.

  Entegrasyon için ElektraWeb’te yapılması gerekenler

  Kuruluş > Otel Ayarları Paneli > Otel Bilgileri sekmesinde aşağıdaki alanların dolu olduğundan emin olunuz.

  · Adres

  · Şehir

  · Ülke

  · Posta Kodu

  · Enlem

  · Boylam

  · Otel Yıldız

  · Konsept Adı

  Bu bilgiler eksiksiz ve doğru olmalıdır. trivago, bilgileri tam olan otelleri haftada bir kez ElektraWeb’ten çekmektedir.

  ​trivago içerisinde yapılması gerekenler​

  1. trivago Ücretsiz Rezervasyon Linki Entegrasyonu

  • https://studio.trivago.com/ adresinden trivago hesabınıza giriş yapınız.

  • Giriş yaptıktan sonra Ücretsiz Rezervasyon Bağlantılarım alanından bağlantı çözüm sağlayıcısı olarak ElektraWeb bağlantısını aktifleştirmek için Etkinleştir butonuna tıklayınız.

  • Ücretsiz Rezervasyon Bağlantılarım alanında ElektraWeb gözükmüyor veya farklı bir sağlayıcı varsa ElektraWeb içerisinde Destek > Bize Bildir üzerinden talep oluşturmanızı rica ederiz.

  • trivago panelinden etkinleştirme yapıldıktan 48 saat sonra “Otel sitesi” başlığı ile fiyatlarınız görüntülenmeye başlayacaktır. Görüntüleme sorun olması durumunda https://trivago.my.site.com/supportcenter/s/contactsupport?language=tr üzerinden trivago’ya talep açmanızı rica ederiz.

  • Ücretsiz Rezervasyon Entegrasyonu ile otelinizin web sitesi fiyatları ücretsiz olarak İngiltere, Almanya, İspanya, İtalya, Fransa, İrlanda, İsveç, Finlandiya ülkelerinden bakan müşterilere gösterilmektedir.

  2. Rate Connect Bağlantısı Nasıl Yapılır?

  Rate Connect, trivago’nun otelinizi daha fazla misafire göstermesi amacıyla kampanyalar oluşturabileceğiniz özelliğidir. Komisyonlu veya tıklama başı ücretlendirme ile çalışabilirsiniz.

  Daha fazla bilgi için aşağıdaki linkleri kontrol etmenizi rica ederiz.

  · Rate Connect nedir?

  https://trivago.my.site.com/supportcenter/s/article/What-is-Rate-Connect?language=tr

  · Rate Connect’i kullanmaya nasıl başlayabilirim? https://trivago.my.site.com/supportcenter/s/article/How-can-I-start-using-Rate-Connect?language=tr

  · 7/24 Bağlantısı için Eğer otelinizin 7/24 Oda hesabı yoksa http://724oda.com linkinden ilgili adımları izleyerek hesap oluşturabilirsiniz. 7/24 Oda extranetinde odalarınızı ve fiyat planlarınızı eksiksiz tanımlamalısınız. Elektraweb Seçimi 7/24 Oda extranetinde elektraweb seçimi yapılmamaktadır. 7/24 Oda temsilcinizle iletişime geçerek Elektraweb bağlantısını aktif etmeli ardından entegrasyon için kullanacağınız otel kodunuzu temin etmeniz yeterli olacaktır

Last updated