Pos Printer Servis Kurulumu

POS Sisteminden adisyon ve mutfak siparişlerini alabilmek için Pos Printer Servis kurulmalıdır.Servis kurulumu için; Buraya tıklayarak güncel yazdırma servisini indirebilir kurulumunu sağlayabilirsiniz.Karşınıza gelen ekranda;

  1. HotelOwner rolüne sahip olan kullanıcı ile giriş yapıyoruz hangi departmanlarımız da yazdırma servisi kullanılacak ise seçip Api Key oluştur butonuna basıyoruz.

  1. Ayarlar sekmesine geçiş yaparak yazıcılarınızı seçebilirsiniz. Denetim masasında bulunan yazıcı isimlerinde türkçe karakter olmamalıdır.

  1. Seçmiş olduğunuz numaralara göre Pos>Ürün kartları ekranından ürünlerinizin hangi yazıcıdan çıkacak ise numaralarını atama yapmalısınız. Ürünleri iki farklı türde hızlı bir şekilde seçebilirsiniz;

a. Tüm ürünlerini toplu şekilde seçmek için SHİFT tuşuna basılı tutarak ilk ve son ürünü seçerseniz iki satır arasındaki tüm ürünler otomatik seçilir.

b. Atama yapmak istediğiniz ürünleri Ctrl + sol click ile satırları tek tek seçim yapabilirsiniz.

  1. Adisyon çıktısında hangi alanların görülebileceğini özelleştirme yapabiliyorsunuz;

Pos > Tanımlar > Pos Ayarları 2 Örneğin KDV’yi göstermek istemezseniz parametreyi kapatabilirsiniz pos sisteminden 1 kez lokal verileri yenile yapıp pos printer servis uygulamasını açıp kapattıktan sonra KDV adisyonda görünmeyecektir.

Adisyon Parametreleri

Notları Göster : Sepet içerisinde adisyona verilmiş olan notu adisyon kağıdında gösterir. Oda Göster, İsim Göster, İmza Göster : Oda hesabına ya da POS Kart’a bir adisyon kapatıldığında misafirin adını imza alanını ve hangi odada kaldığını alt tarafta bilgi olarak gösterilmesini sağlamaktadır.

KDV Göster : Gelir grupların KDV oranına göre Net ve Brüt tutarları adisyon kağıdında göstermektedir.

Ödeme Özet Göster : Adisyonun tahsilat birimini göstercektir. Nakit kapatılan masayı çıkan adisyon fişinde alt tarafta Nakit kapandığına dair yazacaktır.

Alt Bilgi Aktif : Tesisinizin adresini, telefon bilgisini, sosyal medya hesapların adisyonun en altında bilgi olarak göstermek isterseniz;

Pos>Tanımlar>Varsayılan Pos Ayarları ekranından seçili departmanın içerisinde Alt Bilgi Text alanına tüm tesis bilgilerini yazabilirsiniz. Alt bilgi aktif parametresi açık olduğu takdirde tanımlamış olduğunuz metin adisyonun en altında görünecektir.

Dökümanda bulunan 4 maddeyi tamamlandı ise;

  1. Pos sistemini açalım sağ üstteki üç noktadan Lokal Verileri Yenile yapalım.

  2. Yazdırma servisi ( Pos Printer Servis ) kapatıp açalım.

Artık adisyon ve sipariş fişlerini tanımlamış olduğunuz yazıcılara yönlendirmektesiniz.

Last updated