Otel Tesis Rezervasyonları

TESİS REZERVASYONU Tesis rezervasyonu bölümünden misafirleriniz online işlemler bölümünden oluşturmuş olduğunuz tesis içindeki departmanlara online olarak müsaitlik durumunu da görüntüleyerek rezervasyon yaptırabilir, ilgili işlemler aynı zamanda CRM üzerinden tesis rezervasyon bölümünden manuel olarak da oluşturabilir ve bu rezervasyonların tümü ilgili alandan takip edilebilir.

TESİS REZERVASYINU OLUŞTURMA

Ø Sol Bölüm;

+ butonuyla bir tesis rezervasyonu oluşturduğumuzda; tanımladığımız tesis adı, başlangıç tarihi ve misafirin seçmiş olduğu seans süresi ve ücreti girilir. Durumu yeni, iptal, folyoya işle olarak güncellenip takibi sağlanabilir.

Ø Sağ Bölüm;

İlgili rezervasyon ve rezervasyonu yaptıran misafirin bilgileri, tesis adına bağlı olarak oluşturulan masa adı ve özel notlar tanımlanır.

Ø Alt bölüm;

Ekstra bir hizmet tanımlanacak ise + butonuyla alınan hizmet seçilir, birim ve fiyat girilerek kaydedilir. Otel tesis tanımları; otel tesis tanımları üzerinden + online rezervasyon işlemlerinde de misafirlerinizin rezervasyon oluşturabileceği departmanları oluşturabilirsiniz,

Ø Otel tesis kartı;

+ butonunu kullandıktan sonra öncelikle restoran, spa, tenis gibi otomatik olarak gelen tesis tipi seçilir ve adı girilir, oluşturulan tesis tipi üzerinden tanımlanmak istenen departman gelir adı seçilir ardından fiyat politikası, müsaitlik ve açılış- kapanış saati gibi durumlar girilerek kaydedilir.

Menü;

Seçilecek olan günlük menülerin içeriği ilgi alanlardan manuel olarak girilir.

Mekanlar;

İlgili tesisimiz de bulunan masa tanımları + butonuyla oluşturulur, masa adı, kişi sayıları ve masa görünümleri ilgili alanlardan çift tıklayarak eklenir

Seanslar;

Tesis müsaitliğimiz, kapasitemiz ve çalışma saatleri ilgili alandan tanımlanır, seans adı ve başlangıç bitiş saati ve zamanı çift tıklayarak tanımlanır.

Last updated