Rezervasyon Oluşturma

Elektraweb'de rezervasyon oluşturmak için kullanabileceğiniz 3 farklı ekran bulunmaktadır.

Bu ekranlar;

1- Ön Büro Kontrol Paneli

Ekranın üst tarafında bulunan kısayol butonlarındaki rezervasyon ikonuna tıklandığında ön büro kontrol paneli ekranı açılır, "+" butonu ile rezervasyon kartından rezervasyon oluşturulabilir. Burada doldurulması gereken ilgili alanlar doldurulur.

Daha sonra misafirler ekranında artı butonuna tıklanarak yeni misafir ekleme işlemi ile misafir kayıt işlemi yapılır.

Daha sonra Fiyatlandır ekranına gelerek odanın fiyatı sistemde kayıtlı değil ise manuel fiyat butonu aktif edilip günlük fiyat manuel olarak girilir ve günlük fiyatları hesapla butonu ile toplam konaklama tutarı otomatik hesaplanır.

Online kanal üzerinden gelen rezervasyonlarda ise fiyat üzerinde değişiklik sağlanmaması adına fiyatlar sabitli olarak gelir. Sabitlenmiş olan satırlar listede yeşil renkte gösterilir.

2- Blokaj

Bir diğer seçenek olan blokaj ekranından da rezervasyon oluşturulabilir. Mouse ile istenilen başlangıç tarihinden, istenilen oda numarası için, tut sürükle bırak işlemiyle açılan ekrandan rezervasyon işlemi hızlı bir şekilde tamamlanabilir.

Oluşturulan rezervasyon takvim alanında görüntülenecektir. Sağ tık ile rezervasyonun kartına doğrudan gidilebilmektedir.

3- Room Rack

Rack ekranından rezervasyon yapmak için kısayol butonlarından veya sol menülerden görselde belirtilen rack butonuna tıklayarak rezervasyon oluşturulabilir.

Odanın kirli, temiz, kullanılmış, vb. durumları bu ekrandan güncellenebilir. Yeni bir rezervasyon için rack ekranında artı ikonuna tıklanır ve rezervasyon oluştur butonu ile açılan rezervasyon kartından rezervasyon kayıt adımları tamamlanır.

4- Rezervasyon Çıktıları

Tüm işlemler tamamlanarak rezervasyon kaydedildikten sonra rezervasyon, misafir ve folyo detaylarını içeren formlara ise rezervasyon kartı içerisinden ulaşım sağlanır.

Bu formlar;

Konfirmasyon Formu

Kayıt Formu

Folyo Çıktısı

5- Videolar

Last updated